, ,

آشتایی با انواع mdf(چوب طبیعی و uv)

با انواع روکش ام دی اف MDF آشنا شوید!

MDF این روزها در مواردی مثل درب منازل و شرکت ها، سرویس های خواب، کابینت ها و دیگر تولیدات چوبی استفاده بسیار زیادی دارند. در مقابل تنوع زیاد این محصولات، روکش های متنوعی هم برای پوشاندن عیب و نقص های ام دی اف وجود دارد

در مقاله قبل با انواع روکش های اکریلیک و های گلاس و انواع mdf(لمینت واچ پی ال) و ملامینه،لترون و ممبران و مقاله آشنایی با mdf آشنا شدیم

روکش چوب طبیعی

محصولی که با چوب طبیعی و خالص ساخته شده باشد، قیمت زیادی دارد؛ مدت زمان زیادی برای ساخت آن لازم است؛ و کمتر کسی از عهده خرید آن برمی آید. روکش چوب طبیعی برای برطرف کردن این معایب ساخته شده است. کافی است هر نوع چوب مصنوعی (مانند ام دی اف) را انتخاب کرده و با روکش چوب طبیعی آن را آراسته کنید.

این روکش ها معمولاً از جنس بلوط، راش و ملچ هستند. ظاهر آشپزخانه شما با این روکش سنتی و حال و هوای طبیعی به خود می گیرد. همچنین احساس و بوی چوب واقعی نیز در این روکش به کابینت شما منتقل خواهد شد. مراقبت از این نوع روکش دشوارتر از انواع دیگر است. همان طور که می دانید چوب در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی ندارد. از این رو باید از آن به خوبی مراقبت کرد. جلا دادن روکش چوبی با پارافین مخصوص اهمیت زیادی دارد.

البته روکش چوب طبیعی که طرحی کاملا شبیه به چوب دارد و از جنس پی وی است نیز در میان روکش های ممبران موجود است. تصویر بالا نیز نمونه ای روکش های طرح چوب طبیعی ممبران است.

روکش UV

روکش یو وی یکی از جدیدترین انواع روکش ام دی اف است. بیشتر روکش هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، در برابر نور خورشید مقاومت پایینی دارند. البته این مقاومت پایین به این معنا نیست که کیفیت آن‌ها پایین است. به طور کلی هر محصولی به مرور در برابر نور کیفیت آن کاهش می یابد. روکش یو وی این نقطه ضعف را به هیچ عنوان ندارد. سطح آن مانند هایگلاس و اکریلیک (با درجه ای کمتر) براق است.

این روکش معمولاً دارای 9 لایه است و پروسه ساخت آن طولانی مدت و گران قیمت است. معمولاً در برخی ادارات که نور خورشید بسیار به داخل آن می تابد از این روکش استفاده می شود. روکش یو وی در برابر اشعه ماورای بنفش مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.

شرکت بشیک بر اساس سلایق مشتریان خود محصولات سفارشی با روکش های مختلف را برای مشتریان خود تولید می کند که می توانید با کارشناسان بشیک با  تلفن : ۶۶۱۵۴۸۳۳-021  تماس بگیرید

بیشتر بخوانید