,

انتخاب سرویس خواب برای نوزاد پسر

انتخاب سرویس خواب برای نوزاد پسر

همراهان عزیز انتخاب یک سرویس خواب مناسب برای نوزاد پسر دارای شرایطی است که برخی از این شرایط با نوزاد دختر نیز مطابقت می نماید و در برخی موارد با هم دیگر متفاوت هستند.

 

ویژگی های سرویس خواب نوزاد پسر و دختر

سرویس خواب نوزاد در سایزها و مدل های گوناگون به بازار عرضه می شود. اما قبل از خرید هر مدل ابتدا باید یکسری فاکتورهای ضروری را مد نظر قرار داد. زیرا یک خرید ناآگاهانه ممکن است لطافت و راحتی مورد نیاز برای کودک را در حد مطلوب فراهم نکند. بنابراین هنگام خرید به نکات زیر دقت نمائید.

 

سایز تخت خواب نوزاد

برای تخت نوزاد سایز استاندارد و مشخصی در نظر گرفته نشده است. یک تختخواب باید به اندازه ای باشد که کودک در آن احساس راحتی کند، نه آنقدر بزرگ که از این طرف به آن طرف برود و نه آنقدر کوچک که نتواند در آن به آسانی تکان بخورد.

کودکی که تازه به دنیا می آید چندین ماه به صورت مداوم در تخت خواب نگهداری می شود. از این رو راحتی او امری بسیار مهم است که در انتخاب انواع تخت خواب باید مورد توجه قرار گیرد.

رنگ سرویس خواب کودک پسر یا دختر

انتخاب رنگ سرویس خواب کودک از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. رنگ ها با توجه به جنسیت نوزادان می تواند متفاوت باشد. بهترین رنگ برای سیسمونی نوزاد یا سرویس خواب کودک رنگ سفید تا استخوانی می باشد.

به منظور استفاده از رنگ های مکمل نیز می توان با توجه به سایر المان های اتاق کودک، از رنگ هایی چون صورتی، زرد و سبز برای کودک دختر و رنگ های آبی، مشکی و طوسی برای کودک پسر استفاده نمود.

امروزه تلفیق رنگ های صورتی طوسی، آبی طوسی و طوسی سفید از جمله رنگ های پرطرفدار در چیدمان اتاق خواب کودک محسوب می شوند.

پایان قسمت اول

 

بیشتر بخوانید