4 نکته برای از بین بردن وحشت شبانه کودکان

4 نکته برای از بین بردن وحشت شبانه کودکان – نیمی از کودکان کابوس‌های منظمی می‌بینند که می‌تواند باعث ترس، ناراحتی و اختلال در خواب بسیار مورد نیازشان شود. برای مقابله با این موضوع، ما با یک متخصص خواب کار کرده‌ایم که ترفندهای منحصربه‌فردی را برای تبدیل کردن شب‌های ترسناک به گذشته و همچنین اینکه کدام غذاها و نوشیدنی‌ها می‌توانند محرک باشند، ارائه می‌دهد.

همه کودکان سزاوار یک خواب خوب هستند و راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم به آنها کمک کنیم تا راحت از خواب دور شوند.

کاترین هال، یک روانشناس در خواب از Somnus Therapy با Happy Beds همکاری کرده است تا نکات مهم خود را برای از بین بردن کابوس های کودکان و کمک به کودکان و والدین در خواب آرام شبانه ارائه دهد. در اینجا نکات برتر او وجود دارد:

ترس های شبانه را به گذشته تبدیل کنید
نماد رویا

1. ایده های رویایی “خوب” را در ذهن خود ایجاد کنید

یک راه برای دفع افکار و رویاهای منفی این است که قبل از اینکه فرزندتان بخوابد درباره افکار شاد صحبت کنید. به عنوان بخشی از برنامه و برنامه خواب خود، چند لحظه را به بحث در مورد انواع رویاهای خوب فرزندتان اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر در آینده ای نزدیک یک تعطیلات یا رویداد سرگرم کننده دارید، از فرزندتان بخواهید تصور کند که چگونه خواهد بود.

چه چیزی را بسته بندی می کنند یا می پوشند؟ آنها چه نوع فعالیت هایی را انجام خواهند داد و چه کسانی آنجا خواهند بود؟ فرزندتان را تشویق کنید تا در مورد این افکار خوشایند رویاپردازی کند. این نه تنها شانس دیدن یک کابوس را کاهش می دهد، بلکه ممکن است با تمرکز بر این ایده های هیجان انگیز سریعتر به خواب بروند. فقط از ایجاد هیجان بیش از حد درست قبل از خواب خودداری کنید، که ممکن است باعث تحریک بیش از حد کودک شما شود.

مه سیاه و سفید

2. درباره ترس آنها بحث کنید

هر چه بیشتر از ترس های خود دوری کنید، ترس ها بزرگ تر و ترسناک تر می شوند. به جای محافظت کامل از فرزندتان در برابر بزرگ‌ترین ترس‌ها، برخی از کارشناسان به شما پیشنهاد می‌کنند که به تدریج او را در معرض هر چیزی که باعث کابوس‌های او می‌شود قرار دهید. با گذشت زمان، این محرک ها کنترل کمتری بر خلق و خو، افکار و رویاهای کودک شما خواهند داشت.

به عنوان مثال، اگر کودک شما در مورد دلقک ها، عروسک های اتاق خواب یا سگ همسایه کابوس می بیند، باید به او نشان دهید که این چیزها تهدیدی نیستند. سعی کنید روزانه 10 تا 15 دقیقه درباره ترس های خاص آنها صحبت کنید. هرچه کودک شما با این ایده ها و تصاویر راحت تر شود، ترس کمتری خواهد داشت و احتمال ایجاد کابوس های آزاردهنده کمتر می شود.

3. تنقلات و نوشیدنی ها را هوشمندانه انتخاب کنید

در مورد میان وعده های شبانه، آنچه کودک شما قبل از خواب می خورد می تواند مستقیماً بر انواع رویاهایی که می بیند تأثیر بگذارد. غذاهایی از جمله پنیر، غذاهای تند، شکر و شیرینی ها (به ویژه شکلات) ، پیتزا، فست فود، رشته فرنگی یا پاستا، شیر و حتی گوشت همگی با کابوس های شبانه مرتبط هستند. نوشیدنی‌های حاوی کافئین نیز محرک اصلی کابوس‌های شبانه هستند، از جمله نوشیدنی‌های ورزشی، نوشیدنی‌های گازدار، چای سرد و انواع خاصی از آبمیوه‌ها.

توجه داشته باشید که فرزندتان شب قبل از یک کابوس خاص چه خورده است. غذاهای ذکر شده در بالا را با جایگزین های سالم و کم قند مانند ماست، میوه تازه، گرانولا یا نان تست جایگزین کنید. یک میان وعده سبک نیز از ناراحتی معده از جمله رفلاکس معده یا گاز معده جلوگیری می کند. از کودکتان بخواهید که میان وعده خود را حدود 60 دقیقه قبل از خواب بخورد تا زمان زیادی برای هضم داشته باشد.

غذای سالم

 

4. قبل از خواب فعالیت های آرامش بخش انجام دهید

کودک شما باید حداقل 60 دقیقه قبل از خواب آ

رام بگیرد. تلویزیون و سایر وسایل دیجیتال را حداقل 60 دقیقه قبل از خواب (اگر نه، بیشتر) خاموش کنید. نور آبی از دستگاه های الکترونیکی مانع ا

ز ترشح هورمون ملاتونین در مغز کودک شما می شود که باعث ایجاد آرامش و آرامش می شود. خاموش کردن وسایل الکترونیکی همچنین از دیدن تصویر یا ایده ترسناک بسیار نزدیک به زمان خوا

ب کودک شما جلوگیری می کند.

با انجام تمرینات تنفسی یا ذهن آگاهی به کودک خود کمک کنید ذهن و بدن خود را آرا

م کند. یوگا و مدیتیشن کودکان در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای کاهش استرس و اضطراب و تقویت مثبت و اعتماد به نفس است.

تشک یوگا

چگونه با وحشت شبانه کودک کنار بیایید؟
کابوس ها چیز ترسناکی هستند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها می توانند به ویژه برای کودکان ترسناک باشند. اما آیا می دانید برخی از رایج ترین کابوس هایی که حتی بزرگسالان هم دارند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کابوس های معمولی و معانی آنها، به وبلاگ کابوس های رایج ما نگاهی بیندازید تا بیشتر بدانید!

روی خواب فرزندتان با تخت کودک سرمایه گذاری

بیشتر بخوانید