میوه‌های ممنوع برای كودكان زیر یك سال


توت فرنگی برای کودکان زیر 2 سال,مصرف میوه برای کودک,میوه های ممنوع برای کودکان زیر یک سال

 میوه‌های ممنوع و مجاز برای كودكان

 

میوه های اسیدی مانند پرتقال از میوه‌های ممنوع برای كودكان زیر یک سال هستند. کمبود آهن در نوزادان شایع است، ویتامین سی موجود در سیب به این کمبود کمک خواهد کرد.

میوه ها سرشار از ویتامین هستند
ویتامین ها نقش های مهمی در بدن همه ی ما و همچنین بچه ها ایفا می کنند. به این ترتیب که ویتامین ها سبب جذب بهتر پروتئین ها، چربی ها و قندها شده، فعالیت و رشد سلول ها و ارگان های بدن را کنترل می کنند. بر خلاف مواد مغذی دیگر، ویتامین ها به جز ویتامین D، کالری به بدن تحمیل نمی کنند. بدن خود به تنهایی قادر نیست ویتامین ها را تولید کند و باید از طریق مواد غذایی و میوه ها جذب کند. برای همین نقش تغذیه بسی پررنگ تر می شود. درصورتی که فرزند شما یک تغذیه ی سالم و متنوع که در آن غذاهای مغذی و میوه ها وجود داشته باشد نیازهای روزانه ی خویش را به آسانی دریافت میکند و دیگر لازم نیست شما به دنبال تهیه ی مکمل های غذایی باشید.

میوه های ممنوع برای کودکان زیر یک سال

باید از دادن میوه های بسیار اسیدی مانند: پرتقال، گریپ فروت و توت فرنگی به کودک یک سال خودداری شود.

با توجه به حساس بودن دستگاه گوارش كودكان، استفاده از میوه های ملین مثل گیلاس، آلبالو و گوجه  سبز به وسیله كودكان زیر یک سال و حتی زیر  3 سال باعث  مسمومیت و ایجاد بیماری اسهال می كند.

 

توت فرنگی برای کودکان زیر 2 سال,توت فرنگی برای کودکان,میوه های ممنوع برای کودکان زیر یک سال

 توت فرنگی جزء میوه های ممنوعه برای کودکان زیر یک سال است

 

میوه مجاز برای نوزاد:
سیب:
خوردن یک عدد سیب در روز میتواند به کودک شما کمک کند تا بدن سالمی داشته باشد. کمبود آهن در نوزادان شایع است، ویتامین سی موجود در سیب به این کمبود کمک خواهد کرد.

 

موز:
تقریبا به هر کودکی برای بار اول موز داده می شود، موزها ملایم و اسان برای جویدن هستند، و مملو از ویتامین سی ویتامینb6 و پتاسیم میباشند و برای اولین بار انتخاب مناسبی هستند. یکی از متخصصین تغذیه میگوید که میتوانید برای صبحانه به کودکانتان موز له شده بدهید و یا با شیر مادر یا شیر گاو مخلوط کنید و همان طور که نوزادشان بزرگتر میشود ، موز میتواند بعنوان یک میان وعده با میوه های دیگر ترکیب شود یا همراه با غلات استفاده شود.

 

توت فرنگی برای کودکان زیر 2 سال,,میوه های ممنوع برای کودکان,توت فرنگی برای کودکان

 موز جزء یکی از بهترین میوه ها برای کودکان زیر یک سال می باشد

 

انبه:
انبه را میتوان به رژیم غذایی نوزاد 6 ماهه تا 8 ماهه خود اضافه کرد که منبع خوبی از ویتامینb6 و همچنین پتاسیم، فیبر هستند و میتوان آن ها را به سادگی پخت و یا خام آن رااستفاده کرد و یا میتوانید با ماست و سبزیجات ترکیب کنید و استفاده کنید.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید