فاکتورهای قابل توجه در انتخاب کریر نوزاد


راهنمای خرید کریر,کریر نوزاد,کریر بچه

راهنمای خرید کریر

مزایای استفاده از کریر

تا سن شش ماهگی، یا تا زمانی که کنترل کودک بر سر و گردن او رشد کند، به یک سیستم حامل نیاز دارید که کاملاً با حمایت از ایمنی کودک‌تان سازگار باشد. کریر یک وسیله‌ کاربردی به همین منظور است.

 

اگر مدت زیادی را در دوران نوزادی فرزندتان، بیرون از منزل هستید، برای بهتر خوابیدن، امنیت جای نوزاد و حمل بهترش می‌توانید از کریر باکیفیت، استفاده کنید. با قرار دادن نوزاد در کریر خیالتان راحت می‌شود که در شلوغی و هیاهوی جمعیتی که قرار گرفته‌اید، دردانه‌ی کوچک شما، در جای امنی قرار دارد و از آسیب‌های احتمالی، در امان است.

 

یک قابلیت خیلی کاربردی و مهم دیگری هم که در برخی کریرهای نوزاد وجود دارد، این است که می‌توانید همانند گهواره از آن برای تکان دادن و آرام نمودن نوزاد بهره ببرید.

 

یک کریر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کریر,مدل کریر نوزاد,خرید کریر بچه

مدل‌های مختلف کریر نوزاد

 

ایمنی و سلامتی کریر

هدف از انتخاب هر یک از وسایل موردنیاز نوزاد و مادر، آسایش، راحتی و از همه مهتر ایمنی و سلامتی هر دو می‌باشد. بنابراین رعایت نکات ایمنی و استانداردها در خرید است که در اولویت قرار می‌گیرند. هنگام خرید کریر نوزاد به استحکام و مقاومت دسته و بدنه کریر نوزاد دقت کنید که قابلیت تحمل وزن کودک شما را داشته باشد.

 

در قسمت کاربری، مشخصات و توضیحات کریر، نوشته‌شده است که برای نوزادان تا وزن چند کیلوگرم مورداستفاده قرار بگیرد. علاوه بر بررسی ‌های لازمی که برای اطمینان از کیفیت و ایمنی آن می‌کنید، توجه داشته باشید که علامت استاندارد هم در آن لحاظ شده باشد. این را می‌توانید از طریق درج حرف E در بسته‌بندی آن متوجه شوید.

 

اهمیت کیفیت پارچه به‌کار رفته در کریر

هنگام خرید کریر نوزاد جدا از طرح و رنگ پارچه، به نوع پارچه‌ی استفاده‌شده در آن‌ هم دقت کنید که برای پوست نرم و لطیف نوزاد، حساسیت ایجاد نکند و مناسب و کاملاً ضد باکتری، ضد تعریق و ضد حساسیت باشد.

کریر,خرید کریر نوزاد,کریر کودک

کریر چند کاره

 

وزن کریر

به وزن کریر دقت کنید؛ همان‌طور که از نام این وسیله پیداست قرار است والدین برای جابه‌جایی و حمل و نقل کودک از آن استفاده کنند؛ بنابراین لازم است نسبت به وزن وسیله خوب دقت شود، چون اگر مادر یا پدر به تنهایی قصد جابه‌جایی کودک را داشته باشند با توجه به این‌که یک ساک همراه کودک نیز باید با خود حمل کنند ممکن است وزن کریر برایشان دردسر ساز باشد و باعث خستگی و در نهایت کنار گذاشتن آن شود.

 

چندکاره‌های محبوب

در برخی از کریرها می‌توان به‌واسطه یک ضامن، کریر نوزاد را به صندلی ماشین نوزاد تبدیل کرد. البته طبعا قیمت بیشتری باید برای این وسیله دوکاره بپردازید ولی ازآنجایی‌که کار دو وسیله را در یک وسیله خواهید داشت و فضای کمتری برای نگهداری نیاز است، ارزشش را دارد.

 

اما فراموش نکنید اگر قصد خرید این وسیله را دارید باید به محافظ‌های آن خوب دقت کنید که عبارتند از محافظ‌های سر و گردن و بندهای نگهدارنده، چون هنگام استفاده آن به صورت صندلی خودرو به این موارد نیاز خواهید داشت.

 

 

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید