راهنما برای خرید سیسمونی نوزاد


 وسایل نوزاد,سیسمونی نوزاد پسر

خرید وسایل نوزاد پسر و دختر

 

 نکات مهمی که هنگام خرید سیسمونی نوزادان بدانید

مهم ترین دغدغه های یک خانواده در زمان بارداری خرید سیسمونی و وسایل مایحتاج نوزاد است. خرید سیسمونی از زمان های قدیم رسم بوده است. اما نحوه ی خرید و زمان خرید سیسمونی بسیار مهم است. در این مطلب شما را با نکاتی برای خرید سیسمونی آشنا می کنیم.

نکاتی برای خرید سیسمونی :

مهم ترین دغدغه های یک خانواده در زمان بارداری خرید سیسمونی و وسایل مایحتاج نوزاد است. خرید سیسمونی از زمان های قدیم رسم بوده است. اما نحوه ی خرید و زمان خرید سیسمونی بسیار مهم است. در این مطلب شما را با نکاتی برای خرید سیسمونی آشنا می کنیم.

 

از خاطره انگیزترین و زیباترین خریدهایی که آقایان و خانم ها در زندگی خود انجام می دهند، خرید سیسمونی است. به دلیل شوق و ذوق آن ها تمام وسایل ریز و درشت کودک شان را می خرند.

 

مهم ترین دغدغه های یک خانواده در زمان بارداری خرید سیسمونی و وسایل مایحتاج نوزاد است. خرید سیسمونی بچه از زمان های قدیم رسم بوده است. اما نحوه ی خرید و زمان خرید سیسمونی بسیار مهم است.

 

برای خرید سیسمونی نوزاد پسر و دختر باید بعضی اصول را رعایت کنید. از مهم ترین آن ها این است که رنگ وسایل آن مناسب پسر و یا دختر باشد.

 

سیسمونی نوزاد,سیسمونی

راهنمای خرید سیسمونی پسر

 

بعد از تعیین جنسیت اقدام به خرید کنید :

نکته ی بسیار مهمی که برای خرید سیسمونی نوزاد باید به آن توجه کنید جنسیت نوزاد است. بعضی از خانواده ها پس از اطلاع از بارداری فورا اقدام به خرید سیسمونی می کنند که این کاملا اشتباه است. حتی اگر بخواهید وسایلی که مرتبط به جنسیت نوزاد ندارد تهیه کنید هم اشتباه است. زیرا پس از تعیین جنسیت و خرید وسایل دیگر دلتان می خواهد رنگ و طرح آن ها را تغییر بدهید و همه را با هم ست کنید.

 

برای خرید سرویس کالسکه از یک رنگ مشترک بین دختر و پسر انتخاب کنید. زیرا مدت زیادی از آن ها استفاده نمی کنید، می توانید آن ها را برای فرزند بعدی کنار بگذارید. اما خرید این سرویس از ضروریات سیسمونی نیست و می توانید آن ها را حذف کنید.

 

سیسمونی بچه,سیسمونی کودک

انتخاب لباس های نوزادی

 

کودکتان در چه فصلی به دنیا می آید ؟

نکته ی بسیار نکته مهم دیگر که قبل از خرید سیسمونی کودک باید به آن توجه کنیم، فصل و زمان به دنیا آمدن نوزادتان است. وسیله های مختلف از جمله لباس های نوزاد با توجه به فصل و آب و هوا و سایز نوزاد کاملا دچار تغییر می شوند. لباس های گرم زمستانی و یا لباس های خنک و نازک تابستانه با توجه به زمان به دنیا آمدن فرزندتان انتخاب هایی متفاوت خواهد بود.

 

لباس های مناسب نوزاد :

برای نوزادتان با توجه به فصل به دنیا آمدنش و در زمستان و یا تابستان چند ماهش است و جنسیت آن لباس نوزاد خرید کنید.

 

تعداد لباس های زیادی خریداری نکنید. علاوه بر اینکه برای او کوچک می شوند. بعد از به دنیا آمدن نوزادتان دوست دارید برای او لباس های جدیدتر بخرید. همچنین اندازه ی جسه ی نوزادتان را نمی دانید و یا رنگ پوست او را نمی دانید و پس از به دنیا آمدن آن خرید کردن برایش لذت بخش تر است.

 

لباس های ضروری از جمله سرویس های پنبه ای است. که از سایز 0 تا 2 داشته باشید. البته هنگام بدو تولد سایز 0 و 1 و حتی بعضی از نوزادان 00 لازم دارند.

 

یک یا 2 دست لباس بیرونی، جوراب، کلاه کافی است.

 

حوله نوزاد :

مناسب ترین حوله برای نوزاد، حوله ی کلاه دار است. در صورتی که تمایل دارید حوله ی تن پوش خریداری کنید، بهتر است برای 2 سال به بالا بخرید. زیرا حوله ی قبلی برای آن کوچک شده است و کودک شما می ایستد و می تواند از آن استفاده کند. هرگز تن پوش های سایز کوچک خریداری نکنید.

 

خرید وسایل نوزاد پسر,خرید سیسمونی

خرید وسایل ضروری نوزاد برای سیسمونی

 

سرویس چوبی و خواب نوزاد :

برای خرید سرویس نوزاد، باید به فضای اتاق تان توجه کنید. اگر اتاق شما کوچک است هرگز تخت بزرگ، میزتحریر، میز آرایش، کمد لباس و ویترین را با هم خریداری نکنید. علاوه بر شلوغ شدن فضای زیادی می خواهند.

 

سرویس لحاف و بالشت کودک هم از الزامات است.

فقط لوازم ضروری را خریداری کنید.

 

لوازم بهداشتی نوزاد :

لوازم بهداشتی را هم نزدیک تولد نوزاد، خریداری کنید زیرا تاریخ تولید آن ها جدیدتر باشد. لوازم بهداشتی شامل: شامپو، صابون، پودر صابون، روغن بدن بچه،پماد سوختگی, شامپو بدن بچه، مایع لباسشویی، لیف، برس و شانه، ناخن گیر، پوشک، دستمال مرطوب، زیرانداز تعویض پوشک، دستمال خشک کن و… خریداری کنید.

 

قبلا لیست کامل سیسمونی را در مقالات دیگر آورده ایم از آن ها استفاده کنید.

 

اسباب بازی نوزاد :

اسباب بازی زیادی خریداری نکنید و از اسباب بازی های مناسب سنین نوزادی بخرید، هرگز از اسباب بازی های مناسب سنین بالاتر خریداری نکنید. به مرور زمان اسباب بازی ها را به همراه کودکتان و به سلیقه ی آن ها خریداری کنید.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید