راز بوی خوش بدن نوزادان چیست؟


بوی خوب نوزاد,بوی خوب بدن نوزاد,بوی خوش بدن نوزاد

بوی خوش بدن نوزاد

 

دلیل بوی خوب نوزاد

اکثر مردم دنیا عاشق بوی بدن نوزاد هستند، به طوری که همگی این بوی دلپذیر و خوشایند را می شناسند. اما علت بوی خوش بدن نوزادان چیست؟ ما در این مقاله سعی کردیم به این سوال شما پاسخ دهیم.

بوی خوب بدن نوزادان:

بدن نوزادان بوی خوشی دارد که سبب برقراری رابطه عاطفی عمیق بین نوزاد و اطرافیان خصوصا پدر و مادر آنها خواهد شد. بسیاری از افراد بوی خوش نوزاد را یکی از دلنشین ترین و بهترین عطرهای که تا به حال بو کرده اند، می دانند.

 

بوی بدن نوزادان بسیار متفاوت‌تر از بوی بدن کودکان در سنین بالاتر است. بوی بدن این فرشته‌های کوچک به قدری مطبوع است، که  برخی شرکت‌های عطر سازی به دنبال ساخت عطر با رایحه نوزاد بوده‌اند و چندین شرکت، عطرهایی به این نام را وارد بازار کرده‌اند.

 

تحقیقات نشان می دهد نوزاد واقعا بوی خوبی دارد و این یک روشی بیولوژیکی با ارزش برای بقا و زنده ماندن نوزاد است.

 

در یک تحقیق، واکنش و پاسخ خانم ها به بوی بدن نوزاد تحقیقات گسترده ایی انجام دادند. در این تحقیق 30 خانم را مورد بررسی قرار دادند. 15 خانم قبلا مادر شده بودند و 15 خانم تجربه مادر شدن را اصلا نداشتند. همه آنها نوزادانی که نمی شناختند و کمتر از دو روز سن داشتند را بو کردند. به نظر آنها بوی نوزاد می تواند آنها را هیپنوتیزم کند. آزمایشاتی که روی مغز شرکت کنندگان در این بررسی انجام شد، نشان داد بویی که از بدن نوزاد دو روزه ساطع می شود، بخش مرتبط با حس بویایی را در مغز خانم ها فعال می کند. در نتایج این بررسی هر دو گروه بوی نوزاد را مانند عطری خوشبو  و آرامبخش توصیف کردند.

 

بوی خوب نوزاد,بوی خوب بدن نوزاد,بوی خوش بدن نوزاد

علت بوی خوب بدن نوزاد

 

علت بوی خوش نوزادان چیست؟

– یکی از دلایل خوشبویی بدن نوزادان ترشح ماده ای شیمیایی است که از غدد عرق نوزاد ترشح می شود. 

 

– از آنجایی كه ماندگاری این رایحه تنها چند هفته بر رو ی بدن نوزاد به طول می انجامد می تواند تحت تاثیر متابولیسم بدن نوزاد باشد كه وقتی وی شروع به خوردن و نوشیدن می كند و دیگر برای تغذیه به شیر مادر وابسته نیست، تغییر می كند.

 

– علت بوی خوب نوزادان را به دلیل بوی ماندگار ورنیکس کازئوزا  میدانند. ورنیکس کازئوزا ماده ای است که بدن جنین در رحم با آن پوشیده شده است و پس از تولد بیشتر آن جذب شده و مقدار باقی مانده با شستن نوزاد از بین می رود.

 

بوی خوب نوزاد,بوی خوب بدن نوزاد,بوی خوش بدن نوزاد

بوی خوش نوزاد

 

فواید بوی خوش بدن نوزادان:

دلیل آن هرچه كه باشد، به نظر می رسد این موضوع بخشی از هوشمندی طبیعت است كه باعث می شود ما بی درنگ عاشق این موجود كاملا وابسته و نیازمند بشویم.

 

این رایحه به مادر كمک می كند كه فرزند خود را شناسایی و با وی پیوند عاطفی بر قرار كند. 

 

تحقیقات نشان می دهد كه وقتی مادر فرزند خود را بو می كند، مركز لذت و شادی در مغزش فعال می شود. این بدان معناست كه ذات و طبیعت مادرانه می خواهد تا وقتی مادر زمانش را در كنار فرزند سپری می كند حس فوق العاده ای داشته باشد.

 

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید