7 توصیه برای صبحانه کودک


صبحانه کودک,تغذیه صبحانه کودک,غذای کودک

كودك شما هم جزء آن دسته از كودكانی است كه هنگام خوردن صبحانه بهانه می‌گیرند و به اصطلاح ”جیم” می‌شوند؟ نگران نباشید. توصیه‌های زیر را بخوانید و به‌كار ببندید. امیدوارم كودكان‌تان صبحانه‌خور حرفه‌ای شوند.

1) میز را بچینید: به همراه فرزند خود، از شب قبل، میز صبحانه فردا را بچینید. البته هنگامی‌كه كودك‌تان خوابید مواد فاسدشدنی را، دوباره در یخچال قرار دهید. صبح هنگام نیز، ابتدا میز را مثل شب پیش آماده كنید بعد كودكتان را 15 تا 20 دقیقه پیش از خوردن صبحانه بیدار كنید تا دستگاه گوارشی او كم‌كم شروع به‌كار كند.

2) نوشیدنی‌های اشتهاآور: پیشنهاد می‌شود، وقتی كودك‌تان از خواب برخاست یك لیوان بزرگ آب یا آب پرتقال به او بدهید. به این ترتیب او به اشتها می‌آید. مطمئن باشید چند دقیقه بعد، شتابان به سمت میز صبحانه می‌آید.

3) با بوفه موافقید؟ كوچولوها همیشه دوست دارند ادای بزرگ‌ترها را در بیاورند. آنها عاشق بوفه‌اند و دوست دارند غذاها روی میز چیده شده باشد تا آنها هر چه می‌خواهند بخورند. آب پرتقال، نان، بیسكوئیت، شكلات صبحانه، شیر، پنیر و… را روی میز بچینید و مطمئن باشید، چشمان كودك، بزرگ‌تر از معده‌اش خواهد شد و از تمام غذاهای روی میز تا جائی‌كه بتواند می‌خورد.

4) یك نمونه جالب: فراموش نكنید كه بهترین راه یادگیری، مثال‌زدن است. شما نیز همراه كودكتان بنشینید و صبحانه كامل بخورید. كودكتان از شما الگو می‌گیرد و كارهای شما را تقلید می‌كند. وقتی چند لقمه خوردید، تازه اشتهای‌تان باز می‌شود، به‌خصوص اگر یك تلفن همراه داشته باشید.

5) نان تازه، عالی است! آمار نشان داده است كه از هر10 كودك، 4 نفر تنها به‌دلیل نبودن نان تازه سر میز صبحانه، رغبتی به خوردن ندارد. در صورتی‌كه كودكتان نسبت به خوردن صبحانه بی‌میل است، نان تازه را امتحان كنید. بوی نان تازه همه را به اشتها می‌آورد. اگر وقت خرید نان را ندارید، پیشنهاد می‌كنیم مقداری شیر و شكر روی نان مانده بمالید و آن را 5 دقیقه در ماكروفر قرار دهید تا بوی نان تازه به‌خود بگیرد.

6) از داستان‌های زیبا كمك بگیرید: سعی كنید سر میز صبحانه وقت را غنیمت شمرده و كتاب داستانی، درباره صبحانه‌خوردن برای كودكتان بخوانید. كاری كنید كه آب از لب او آویزان شود.

7) اصرار نكنید: در صورتی‌كه با وجود انجام تمامی این كارها، باز هم كودك شما صبح از خواب برخاست و میلی به خوردن صبحانه نشان نداد، به او فشار نیاورید. یك لیوان شیر یا آب پرتقال به او بنوشانید و تا ساعت ناهار در صورت تمایل، به او میوه بدهید. مطمئن باشید او فردا صبح بهتر از امروز، صبحانه می‌خورد.

منبع:ninisite.comمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید