ویژگی های عجیب نوزادان سالم


نوزادان سالم,ویژگی های نوزادان سالم,نوزادان تازه متولد شده هر کودک تازه متولد شده‌ طبیعی است که ویژگی‌ های فیزیکی متمایزی با یکدیگر داشته باشند

برای هر کودک تازه متولد شده‌ ای طبیعی است که ویژگی‌ های فیزیکی متمایزی داشته باشد.

وقتی در نهایت پزشک خبر خوب را اعلام می‌ کند، شما لحظه‌ ای را در ذهن خود با نوزاد مجسم می‌ کنید که مانند داستان پریان است. ممکن است نوزادی را تصور کنید که به زیبایی و کاملی فیلم‌ های تلویزیون است. در حالی که فرشته شما قطعا جذاب است اما به هیچ عنوان شبیه تصویر ذهنی شما نیست.

ممکن است صورتش چین و چروک داشته باشد، لب‌ هایش زیاد گوشتالو نباشد و حتی بد اخلاق به نظر برسد. اگر قبلا نوزاد اقوام خود را دیده باشید از خواندن این متن زیاد غافلگیر و تعجب‌زده نمی‌ شوید. به هر حال نیاز نیست بترسید. برای هر کودک تازه متولد شده‌ ای طبیعی است که ویژگی‌ های فیزیکی متمایزی داشته باشد. در اینجا فهرست برخی از آن ها وجود دارد.

شکل عجیب سر
شکل سر کودکان بعد از تولد مایل به مستطیل است، مخصوصا اگر حاصل زایمان طبیعی باشند. ممکن است بترسید و فکر کنید در آینده سر کودکتان به همین شکل باقی خواهد ماند. معمولا سر کودک در ۴۸ ساعت بعد از تولد تغییر شکل می‌ دهد. استخوان‌ های جمجمه کودک عمدتا منعطف هستند. مجرایی که کودک از آن بیرون می‌ آید بسیار تنگ است و انعطافپذیری استخوان‌ ها اجازه می‌ دهد او به سادگی از کانال عبور کند. به همین دلیل سر او کشیده و باریک می‌ شود.

در حقیقت توجه داشته باشید که سر نوزاد با احتمال بیشتری در چند روز بعد از تولد حالت گرد پیدا می‌ کند. به عنوان بخشی از بررسی معمول، پزشک سر کودک را بررسی می‌ کند و اگر چیزی نادرست باشد پزشک آن را می‌ فهمد.

پوست پر از لکه نوزاد
همانطور که در ابتدا گفته شد پوست کودک مانند فیلم‌ های سینمایی تلوزیون صاف و نرم و لطیف نیست. ممکن است روی پوستشان نقاط قرمز با مرکز زرد یا سفید رنگ داشته باشند، اما نگران نباشید این نقاط بر روی پوست نوزاد تازه متولد شده طبیعی است. ممکن است تبدیل به زخم شوند و مناطقی از پوست کودک قرمز شود اما باز هم نگران نباشید چرا که در طول هفت روز بر طرف می‌ شوند.

بدن پر از کُرک
ممکن است بعد از تولد پوست کودک موهای باریک و کوتاهی که به ان کُرک می‌ گویند داشته باشد. این کُرک‌ ها معمولا روی کمر وشانه‌ های نوزاد دیده می‌ شوند. در کودکان نارس این کرک‌ ها بیشتر دیده می‌ شود. به هر حال این موهای فلس مانند که موجب نگرانی شما هستند در طول چند هفته از بین می‌ روند گاهی این موها روی صورت یا گوش‌ های نوزاد رشد می‌ کنند.

 

نوزادان سالم,ویژگی های نوزادان سالم,نوزادان تازه متولد شده موهای فلس مانندنوزادان در طول چند هفته بعد از تولد از بین می‌ روند

 

سر نرم
روی سر نوزاد دو ناحیه نرم وجود دارد. این ها مناطقی هستند که استخوان‌ های جمجمه در آنها هنوز به هم متصل نشده‌ اند. این نقاط نرم به جنین اجازه می‌ دهند سر نسبتا بزرگ خود را از کانال تنگ زایمان عبور دهد. همچنین این نقاط امکان تحول سریع مغز نوزاد را فراهم می‌ کنند. جای نگرانی در این باره نیست سر نوزاد در طول دو سال به گونه‌ ای رشد می‌ کند که استخوان‌ های جمجمه به یکدیگر متصل می‌ شوند.

 

منبع: wordnegar.ir

 منبع : بیتوته

بیشتر بخوانید