این 8 کالای بچگانه را نخرید


 

این 8   کالای بچگانه را نخرید

 

نوزاد پس از تولد به آن نیاز دارد تهیه شود. درست است که با تولد بچه به کالاها و محصولات زیادی نیاز پیدا می‌کنیم اما برخی از اقلام هستند که خیلی مورد نیاز بچه نیستند و استفاده چندانی ندارند…

 

برخی فقط زمان بسیار کوتاهی کاربرد دارند. برخی هم همیشه گوشه‌ای می‌مانند و هیچ وقت استفاده نمی‌شوند. بهتر است هنگام خرید سیسمونی نوزاد به این موضوع دقت کنیم و فقط وسایل کاربردی که برای کودک ضرر ندارند و ایمنی و سلامت او را به خطر نمی‌اندازند خریداری کنیم. برای آشنایی با چند نمونه از محصولاتی که خریدش برای بچه بی‌فایده یا حتی مضر است با ما همراه شوید.

1.پودر بچه: پودر بچه، یکی از محصولات غیرکاربردی است که در خرید سیسمونی تهیه می‌شود. قبلا از پودر بچه برای برطرف کردن عرق‌سوز و راش‌های پوستی بچه‌ها استفاده می‌شده است اما الان از پمادهای مخصوص استفاده می‌شود. هرچند پودر بچه بوی خیلی خوبی دارد اما پودر تالک موجود در آن اگر استنشاق شود می‌تواند برای بچه ضرر داشته باشد.

 

2.روروک: روروک یا واکر کودک یکی از محصولاتی است که برای بچه خریداری می‌شود اما استفاده از آن توصیه نمی‌شود. روروک یکی از وسایلی است که نقش عمده‌ای در بسیاری از حوادث کودکان دارد. بررسی‌ها نشان داده روروک رشد حرکتی کودک را به تاخیر می‌اندازد. همچنین روروک امکان دسترسی کودک به مناطق و وسایل خطرناک را فراهم می‌کند و او را در معرض خطر سقوط، سوختگی و مسمومیت، برق گرفتگی و خفگی قرار می‌دهد. در برخی کشورها استفاده و فروش روروک ممنوع است و برای فروشندگان جریمه در نظرگرفته شده است.

 

3.دستگاه تصفیه هوا: یکی دیگر از محصولاتی که برای تمیز نگه داشتن هوای اتاق کودک خریداری می‌شود دستگاه تصفیه هواست. در حالی که این دستگاه‌ها آنقدر که تصور می‌شود در تمیز نگه داشتن هوا تاثیر ندارد. جاروبرقی و گردگیری منظم اتاق کودک در از بین بردن گرد و غبار و آلودگی‌ها تاثیر بیشتری دارد.

 

4.دستکش نوزاد: برای اینکه بچه صورتش را چنگ نزند از دستکش استفاده می‌شود اما معمولا دستکش بیشتر از چنددقیقه در دست بچه نمی‌ماند. بهتر است به جای آن از لباس‌های آستین بلند که روی دست بچه را می‌پوشانند استفاده کنید.

 

5.غذاساز بچه: اگر در خانه یک غذاساز کوچک یا گوشتکوب برقی دارید می‌توانید از همان برای پوره کردن غذای کودک استفاده کنید و لازم نیست یک غذاساز دیگر برای بچه بخرید.

 

6. ضدعفونی‌کننده شیشه: برخی برای ضدعفونی کردن شیشه شیر کودک از دستگاه مخصوص این کار استفاده می‌كنند. برای ضدعفونی کردن شیشه شیر و پستانک می‌توانید آنها را در یک ظرف آب روی اجاق گاز بگذارید و اجازه دهید 20 دقیقه بجوشد. این‌طوری فضای بیشتری در آشپزخانه برایتان باقی می‌ماند.

 

7. نمایشگر کودک: از نمایشگر کودک برای اطلاع از وضعیت بچه وقتی پدر و مادر در اتاق او نیستند استفاده می‌شود اما برخی از افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند می‌گویند تصویر وضوح خوبی ندارد. برای اطلاع از وضعیت بچه لازم است سر و صدا و گریه او شنیده شود. بنابراین می‌توان با هزینه کمتر از یک حسگر صوتی استفاده کرد.

 

8. فیلم‌های مخصوص کودک:به تازگی فیلم‌ها و انیمیشن‌های مخصوص نوزاد و کودک به بازار آمده است. لازم است بدانید با تماشای این فیلم‌ها کودک‌تان نابغه نمی‌شود. بهتر است به جای استفاده از این محصولات خودتان برای کودک آواز بخوانید و با او بازی کنید و برایش کتاب بخوانید و با او حرف بزنید.

 

منبع : ریدرزدایجستمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید