اشتباهات رایج مادران هنگام خواباندن نوزاد


خواب نوزاد, خواب کودک, راهنمای خواباندن نوزاد خواب نوزاد به رشد مغزی اش کمک می کند

اشتباهاتی که مادران هنگام خواباندن نوزاد مرتکب می شوند
توجه داشته باشید وقتی کوچولوی شیطان شما بعد از کلی اذیت کردن شما می خواهد بخوابد مطمئن شوید که او تا جایی که ممکن است بتواند چرت بزند. بعد از آن سزاوار این هستید که بعد از گذراندن ساعت های تمام نشدنی با کودک، زمانی برای خودتان داشته باشید.

علاوه بر این می دانم که نمی خواهید کودکتان با بد اخلاقی از خواب بیدار شود. اگرچه برای اینکه مطمئن شوید کوچولویتان خواب شیرینی خواهد داشت و چون خودتان هم نیاز به استراحت دارید باید از این اشتباهات وقت خواب بپرهیزید. در اینجا کارهایی که ممکن است انجام دهید و چیزهایی که لازم است انجام دهید تا این اشتباهات به پایان برسد وجود دارد.

به کودکان اجازه دهید قوانین را یاد بگیرد
وقتی کودک شما سه ماهگی را گذراند بعد از آن خواب راحتی را برای ساعت ها خواهد داشت. و اگر شما از آن ها بخواهید تا یاد بگیرند که خودشان بخوابند از فرستادن آن ها به اتاق شان هر وقت گریه کردند بپرهیزید.

این روش باعث می شود هیچ وقت یاد نگیرند که خودشان، خود را آرام کنند و بخوابند. البته وقتی کودک تان مریض است انتظار این اتفاق را داشته باشید. اما در غیر این صورت تلویزیون را خاموش کنید که سر هر چیز کوچکی از جایتان نپرید. هم چنین وقتی کودک تان گریه می کند ۵ دقیقه صبر کنید قبل اینکه با عجله سمتش بروید. و هر روز زمان چک کردنشان را بیشتر کنید.

با تکان دادن کودک او را بخوابانید
حتی تکنیک های تکراری آموزش خواب هم توصیه نمی کند که بچه تان را در بازوهایتان بخوابانید. اگر این کار را انجام دهید بچه شما کاملا به راحتی به بازوی شما وابسته می شود تا بخوابد. کاری که لازم است انجام دهید این است که بچه تان را دوباره در گهواره اش برگردانید تا قبل اینکه بخوابد گریه اش را قطع کند.

علاوه بر این اگر بچه شما هنگام شیر خوردن با بطری خوابش ببرد قبل اینکه آن ها را در جایش بگذارید به آرامی او را بیدار کنید. این هنر راحت خوابیدن توسط خودش را به او یاد می دهد. (مظلب پیشنهادی: نحوه خواباندن کودک بعد از شیر گرفتن)

 

خواب نوزاد,بهبود کیفیت خواب نوزاد,راهنمای خواباندن نوزاد۶ هفته پس از تولد کودک می توانید الگوی خواب او را تنظیم کنید

 

تعداد غذا دادن های شبانه را بیشتر کنید
اگر کودک شما ۶ ماهه اش شده و سلامت است و وزن خوبی هم دارد احتیاجی نیست که وعده های غذا دادن های شبانه اش را ادامه دهید، حتی اگر گریه کند. خیلی وقت ها متوجه می شوید که کودک تان بیشتر به خاطر عادت گریه می کند تا اینکه واقعا گرسنه باشد. این در واقع رفتاری است که برای حرف زدن آموخته اند. بنابراین به جای اینکه آن را از رختخواب بلند کنید تا بهشان غذا بدهید اجازه دهید خودش به خواب برود.

به هم ریختگی نظم شب و روز
شاید شما در طول روز پرده ها را در اتاق نوزاد بکشید که مطمئن شوید چرت خوبی خواهد داشت اما این کار شما تاثیر منفی بر او خواهد داشت. با تاریک کردن اتاق کودک شما نمی گذارید تفاوت شب و روز را بفهمند چون تمام روز تاریکی را می بینند. این کار نظم ۲۴ ساعته شبانه روزی آن ها را بهم خواهد زد.

برای جلوگیری از این اتفاق اتاق نوزادتان را تا جایی که امکان دارد با نور طبیعی روشن بگذارید بماند.(به همراه کودکتان) حتی در طول زمان هایی که چرت می زند. هم چنین شب ها هم لامپ اتاق نوزادتان را روشن نگذارید چون این می تواند آن ها را گیج کند چون در حال یاد گرفتن تفاوت شب و روز هستند.

هنگامی که از این اشتباهات اجتناب بورزید نه تنها کیفیت خواب کودکتان بیشتر می شود بلکه آن ها یاد می گیرند چطور خودشان بخوابند. این به معنی این است که شما در نهایت می توانید ۸ ساعت خواب بدون مزاحمت داشته باشید.

عادت دادن آن ها به خوابیدن با شیشه شیر
خواباندن بچه با شیشه شیر در رختخواب خواب آن ها را مختل نمی کند اما برای سلامتی شان می تواند مضر باشد. شیر خشک داخل شیشه شیر می تواند در دهان بچه انباشته شود و می تواند باعث مشکلات دندانی مثل خرابی دندان و زرد شدن دندان ها شود. علاوه بر این شیشه شیر ها شانس عفونت گوش گرفتن را هم زیاد می کند.

 

منبع: sorsore.comمنبع : بیتوته

بیشتر بخوانید